Co se děje v SODATu

Přihlaste se k odběru našich novinek

Abyste nepřišli o žádnou důležitou informaci z oblasti bezpečnosti,
přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Co je u nás nového?

Novinky ze SODATu a ze světa datové bezpečnosti.

Jak zabezpečit firemní data a neomezovat při tom zaměstnance?

Pro každou firmu je důležité chránit svá data a know-how. Jedině tak mohou uspět v konkurenčním prostředí. Vyvážit však musí ochranu a kontrolu firemních dat se soukromím svých zaměstnanců. Zvláště po tom, co vstoupilo v platnost nařízení GDPR o ochraně osobních údajů. Společnosti, které chtějí mít přehled o pohybu svých citlivých dat i využívání firemní techniky k tomu mohou využít speciální software. Aby byla tato kontrola za využití moderních technologií v souladu s pravidly GDPR, musí ale dodržet několik pravidel. Protože při ochraně dokumentů a firemních dat pracují firmy také s osobními údaji svých zaměstnanců.

Číst více

Nová verze SODAT Protection & Analytics 2.5

S radostí vám představujeme novou verzi SODAT Protection & Analytics 2.5, která představuje mnoho novinek, jako je např. rozšíření detekce pohybu dat na desktopové aplikace, nový monitorovací systém driver pro koncové stanice, nové alerty na anomální pohyb citlivých dat mimo organizaci nebo přepracované grafické rozhraní, které je nyní mnohem přehlednější a více grafický.

Číst více

Trendy v ochraně citlivých dat

Firmy se soustředí čím dál více na kvalitu vyhodnocování rizik. Trendem v bezpečnosti jsou tak proaktivní prvky fungující na principu machine learningu. “Vývoj bezpečnostních produktů jde směrem, kdy jsme schopni identifikovat hrozbu bez nutnosti neustále sledovat všechny systémy. To je možné ve chvíli, kdy systém proaktivně vyhodnocuje chování uživatelů a pohyb dat a upozorní na incident bez potřeby zásahu člověka,”

Číst více

USB-rizika

Důležité pravidlo, které mějte na paměti vždy, ne pouze při kontaktu s externími médii – jednejte s technologiemi jako s něčím, čemu nikdy nelze stoprocentně důvěřovat. Řešením, kromě spolehlivé antivirové ochrany, je i prevence toho, aby se zavirované soubory měly do firemní sítě jak dostat. To může spočívat například v bezpečnostních systémech na míru.

Číst více

Kladivo na popelnice aneb bezpečné sdílení firemních dat

Bezpečnost sdílení dat, jako problém firemní komunikace. Jak bezpečně sdílet interní, firemní a citlivá data se svým kolegou? Kromě proškolení zaměstnanců je v první řadě třeba vybrat důvěryhodného cloudového poskytovatele, popřípadě popřemýšlet nad zřízením firemního datového uložiště, které se svými náklady může vyšplhat až ke stovkám tisíc, proto se hodí spíše pro velké podniky.

Číst více

Trendy v oblasti kyberbezpečnosti i uchovávání dat

Vývoj bezpečnostních produktů jde směrem, kdy jsme schopni identifikovat hrozbu bez nutnosti neustále sledovat všechny systémy. To je možné ve chvíli, kdy systém proaktivně vyhodnocuje chování uživatelů a pohyb dat a upozorní na incident bez potřeby zásahu člověka

Číst více