Co se děje v SODATu

Přihlaste se k odběru našich novinek

Abyste nepřišli o žádnou důležitou informaci z oblasti bezpečnosti,
přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Co je u nás nového?

Novinky ze SODATu a ze světa datové bezpečnosti.

Trendy v ochraně citlivých dat

Firmy se soustředí čím dál více na kvalitu vyhodnocování rizik. Trendem v bezpečnosti jsou tak proaktivní prvky fungující na principu machine learningu. “Vývoj bezpečnostních produktů jde směrem, kdy jsme schopni identifikovat hrozbu bez nutnosti neustále sledovat všechny systémy. To je možné ve chvíli, kdy systém proaktivně vyhodnocuje chování uživatelů a pohyb dat a upozorní na incident bez potřeby zásahu člověka,”

Číst více

USB-rizika

Důležité pravidlo, které mějte na paměti vždy, ne pouze při kontaktu s externími médii – jednejte s technologiemi jako s něčím, čemu nikdy nelze stoprocentně důvěřovat. Řešením, kromě spolehlivé antivirové ochrany, je i prevence toho, aby se zavirované soubory měly do firemní sítě jak dostat. To může spočívat například v bezpečnostních systémech na míru.

Číst více

Kladivo na popelnice aneb bezpečné sdílení firemních dat

Bezpečnost sdílení dat, jako problém firemní komunikace. Jak bezpečně sdílet interní, firemní a citlivá data se svým kolegou? Kromě proškolení zaměstnanců je v první řadě třeba vybrat důvěryhodného cloudového poskytovatele, popřípadě popřemýšlet nad zřízením firemního datového uložiště, které se svými náklady může vyšplhat až ke stovkám tisíc, proto se hodí spíše pro velké podniky.

Číst více

Trendy v oblasti kyberbezpečnosti i uchovávání dat

Vývoj bezpečnostních produktů jde směrem, kdy jsme schopni identifikovat hrozbu bez nutnosti neustále sledovat všechny systémy. To je možné ve chvíli, kdy systém proaktivně vyhodnocuje chování uživatelů a pohyb dat a upozorní na incident bez potřeby zásahu člověka

Číst více

Nová verze Protection & Analytics 2.4

V nové verzi na Vás čeká mnoho novinek, mezi které patří například více typů alertů s jejich e-mailovou notifikací anebo další restrikce na straně klienta s možností upozornění na nežádoucí aktivity.

Číst více

Bezpečnostní audit: Na Ulož.to jsou citlivé firemní i osobní údaje

SODAT analyzoval přes 15 tisíc souborů nahraných na Ulož.to. Jako jednu z největších hrozeb identifikoval nahrávání e-mailové komunikace na veřejné úložiště, přičemž tyto soubory obsahovaly další tisíce příloh.

Číst více