Nové alerty a restrikce v SODAT Protection & Analytics 2.3

Nové alerty a restrikce v SODAT Protection & Analytics 2.3

Se začátkem nového roku přinášíme novou verzi našeho řešení SODAT Protection & Analytics 2.3.

V nové verzi najdete spoustu novinek, mezi které patří například ještě více typů aletrů s jejich e-mailovou notifikací anebo další restrikce na straně klienta s možností upozornění na nežádoucí aktivity.

SODAT Protection & Analytics

V nové verzi najdete následující novinky a vylepšení:

 • Nové typy Alertů – byly přidány nové typy automatizovaných reportů. Všechny je opět možné odesílat prostřednictvím syslog do externích systémů.
  • Pokus o připojení nepovoleného zařízení – k alertu dochází v případě, že je připojení externího zařízení blokováno na straně koncové stanice klientem SODAT Protection.
  • Pokus o nepovolený upload – k alertu dochází v případě, že je nahrání souboru do internetu blokováno na straně koncové stanice klientem SODAT Protection. Definování probíhá na základě zákazu stahování konkrétních typů souborů.
  • Pokus o nepovolený download – k alertu dochází v případě, že je stahování souboru z internetu blokováno na straně koncové stanice klientem SODAT Protection. Definování probíhá na základě zákazu stahování konkrétních typů souborů.
  • Pokus o přístup na nepovolenou doménu – k alertu dochází v případě, že je přístup na webovou stránku blokován na straně koncové stanice klientem SODAT Protection. Definování probíhá na základě zákazu přístupu na konkrétní domény.
 • E-mail notifikace na vzniklé aletry – v rámci konfigurace je možné si definovat zasílání informace o alertu prostřednictvím e-mail notifikace. Notifikaci lze nastavit jak okamžitě pří vzniku alertu, tak na denní nebo týdenní bázi.
 • Omezení nahrávání souborů na internet –  v rámci politiky pro stanice/uživatele je možné definovat jaké typy souborů není možné nahrávat na internet nebo dané domény. Soubory je možné definovat i na základě kategorií.

 • Omezení přístupu na internetové stránky – umožňuje definovat stránky, na které uživatel nemá mít přístup. Takto definovanou stránku se následně uživateli nepodaří zobrazit.
 • Upozornění uživatele na blokovanou činnost – v případě zapnutí této politiky a pokusu uživatele o blokovanou činnost, dochází k zobrazení notifikace. Notifikace je dostupná pro restrikce na zakázaná zařízení a blokované internetové stránky, což působí preventivně. 

Zlepšili jsme investigaci alertů, výkonnost, jednodušší propojení SODAT Protection a SODAT Analytics, přidali jsme možnost údržby velikosti databáze a upgradovali jsme databázi. Samozřejmostí je také oprava chyb.

Všechny informace o současných i předešlých verzích produktů najdete pro SODAT Analytics tady a pro SODAT Protection tady.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontakovat.

Přesvědčte se sami! 
Vyzkoušejte online
demo zdarma!