Nová verze SODAT Protection & Analytics 2.5

Nová verze SODAT Protection & Analytics 2.5 

S radostí vám představujeme novou verzi SODAT Protection & Analytics 2.5

Hlavní novinky

 • Rozšíření detekce pohybu dat na desktopové aplikace. Nově je možné označovat jako citlivé i soubory, které jsou exportovány z definovaných aplikací na koncových stanicích (účetnictví, SAP klient, Navision, CAD, …). Současně je k dispozici report, kdo používá aplikace s citlivými daty.
 • Nový monitorovací driver pro koncové stanice, který podstatně snižuje zátěž CPU (minimálně o 35%) a sleduje více oblastí.
 • Nové alerty na anomální pohyb citlivých dat mimo organizaci (pro tisk, upload a e-mail) – tj. upozornění pokud některý zaměstnanec posílá neobvykle moc citlivých dat těmito kanály (alert pro USB přenosy již byl ve verzi 2.4)
 • Přepracované grafické rozhraní SODAT Analytics, které je nyní přehlednější a více grafický jednotné. Ovládání a reportování bude zábavou.

Dále jsme pro vás připravili

 • Selektivní mazání dat zaměstnance – ve vztahu k GDPR je nově dostupná možnost smazat data konkrétního zaměstnance. Zaměstnanec se po smazaní přesune do smazaných a následně dle nastavení organizace se po určité době smaže zcela. Nastavení je dostupné v rámci systémových nastavení.
 • Manažer může spravovat více oddělení – na základě vašeho přání jsme přidali možnost, aby jeden manažer měl pod správou více oddělení.
 • Zobrazení sloučeného zaměstnance pro větší přehled – u sloučených zaměstnanců je nově přidána ikona. Na první pohled tak ihned vidíte, že účet je složen z více zaměstnanců.
 • Detekce docházejícího místa na datovém disku – zareagovali jsme na situaci, kdy došlo místo na datovém disku a administrátor o tom nevěděl. Nyní pokud je 5 GB a méně volného místa, tak je zobrazováno hlášení a zasílána notifikační zpráva e-mailem.
 • Možnost slučování aplikace – na základě zkušeností z provozu u zákazníků jsme umožnili sloučit více procesů do jedná aplikace. Tato funkce najde využití např. u informačních systémů složených z více procesů.
 • Legendu v grafu je možné použít jako filtr  - v grafu si můžete zobrazit pouze data, která vás zajímají. Stačí kliknout na položku legendy a data v grafu se přepočítají.
 • V tabulkách je vypsán počet záznamů – pro lepší přehled jsme přidali k jednotlivým řádkům tabulky jejich pořadové číslo.
Od verze 2.5 měníme způsob přenosu dat z Protection serveru do Analytics serveru na API. Data již nebudou importována přímo z MS SQL databáze.  

Od verze 2.5 SODAT Analytics, také ukončujeme podporu prohlížeče Internet Explorer. Ukončení podpory souvisí s použitím novějších technologií, které prohlížeč již nepodporuje a nemohli bychom zaručit korektní zobrazení a funkčnost webového rozhraní.

Aktualizovali jsme systémové požadavky na naše produkty, které tak více odpovídají současnému vývoji výpočetní techniky. Více zde. 

Jak provést aktualizaci?
Pro aktualizaci SODAT Protection použijte soubory z tohoto odkazu.
Aktualizaci SODAT Analytics proveďte dle instrukcí v notifikaci (vpravo nahoře) ve webovém rozhraní Analytics.