Co se děje v SODATu

Přihlaste se k odběru našich novinek

Abyste nepřišli o žádnou důležitou informaci z oblasti bezpečnosti,
přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Co je u nás nového?

Novinky ze SODATu a ze světa datové bezpečnosti.

Nová verze Protection & Analytics 2.4

V nové verzi na Vás čeká mnoho novinek, mezi které patří například více typů alertů s jejich e-mailovou notifikací anebo další restrikce na straně klienta s možností upozornění na nežádoucí aktivity.

Číst více

Bezpečnostní audit: Na Ulož.to jsou citlivé firemní i osobní údaje

SODAT analyzoval přes 15 tisíc souborů nahraných na Ulož.to. Jako jednu z největších hrozeb identifikoval nahrávání e-mailové komunikace na veřejné úložiště, přičemž tyto soubory obsahovaly další tisíce příloh.

Číst více

Kudy loni firmám unikla data a jak ztrátě dat předejít v roce 2019?

Důvodů, proč bychom měli řešit datovou bezpečnost, není málo. Přinášíme vám 6 případů úniku dat za loňský rok. Vybrali jsme 3 veřejné kauzy, které byly v roce 2018 pokutovány a 3 příklady z vlastní zkušenosti. 

Číst více

Nové alerty a restrikce v SODAT Protection & Analytics 2.3

V nové verzi najdete spoustu novinek, mezi které patří například ještě více typů aletrů s jejich e-mailovou notifikací anebo další restrikce na straně klienta s možností upozornění na nežádoucí aktivity.

Číst více

Problémy v ochraně dat od Microsoft BitLocker na některých SSD uložištích

Dle studie holandských výzkumníků z Radboud University, mechanismus hardware šifrování SSD disků obsahuje chybu, který ovlivňuje bezpečnost dat při používání celodiskového šifrování Microsoft Bitlocker.

Číst více

Firemní data prodávají za miliony sami zaměstnanci

Hrozbou pro společnosti nejsou jen útočníci zvenčí, ale čím dál častěji také vlastní zaměstnanci. Ať už jde o smlouvy, databáze kontaktů nebo konstrukční výkresy, všechny tyto soubory jsou pro společnosti důležitá a cenná data.

Číst více