Všichni lidi nejsou svatí.

 Chraňte citlivá firemní data,
 předejděte jejich odcizení či zneužití.

Všichni zaměstnanci nejsou svatí

Zaměstnancům důvěřujeme, ale často může i nedopatřením dojít k úniku firemního know-how, smluv, nabídek, výkresů, citlivých zákaznických údajů. A to považuje 9 z 10 ředitelů firem za událost, jež může mít zásadní dopad na pověst a fungování firmy.

Většina firem se pečlivě brání proti externím útokům a přitom zapomíná na to, že nejvíce citlivých dat uniká díky pochybení, či zlé vůli zaměstnanců.

Stalo se ...

  • Obchodník zkopíroval smlouvy na USB disk a odešel z firmy se všemi informacemi ke konkurenci. 
  • Asistentka si "zálohovala" svoji poštovní schránku na uloz.to, vše bylo nezaheslované a obsahovalo faktury, roční zúčtování, výpočty bonusů obchodních partnerů nebo osobní údaje zaměstnanců - co na to GDPR?
  • Zaměstananec si přinesl vlastní USB disk, který obsahoval malware. Následně došlo k zašifrování jeho počítače cryptovirem a také sdílených firemních disků. 
  • Pracovník na odchodu z firmy si důležité dokumenty a databáze zkopíroval na USB disk, díky našemu šifrování se na ně doma nepodíval.
  • Finanční manager si poslal na soukromý email návrhy budgetu na další rok. Data se dostala mimo kontrolu firmy.

Jak tomu zabránit?

Důvěřujte, ale prověřujte.

Ke klidnému spánku pomůže nasazení bezpečnostních řešení Sodat a víte co se děje ve firmě.

Rádi vám ukážeme během rychlého bezplatného pilotního nasazení, co se děje s citlivými daty ve vaší firmě a najdeme pro vás ideální řešení.

Spojte se s námi pro konzultaci, rádi Vám pomůžeme.

Dále se můžete dozvědět více o našich produktech na ochranu citlivých firemních dat (smlouvy, nabídky, konstrukční výkresy, SAP, CRM, zdravotní dokumentace, …) na našem webu.